Angelochori bay

Τετάρτη, 18 Μαΐου 2016

Οι 84 αθλητές για τους Ολυμπιακούς του Ρίο 2016 ....


Γράφει ο Σίμος Ναλμπάντογλου

Προπονητής ιστιοπλοΐας Windsurf
SUP  Instructor


Facebook Active sport Club

email : info.active.sport.club@gmail.com

www.active-sport.eu




Οι 84 αθλητές που έχουν εξασφαλίσει την πρόκριση για τους Ολυμπιακούς του Ρίο είναι :


Οι αθλητές αναλυτικά:
Στίβος 
Athletics 24
Kostas Filippidis ( pole vault )
Katerina Stefanidou ( pole vault )
Nicole Kyriakopoulou ( pole vault )
Lycourgos Tsakonas (200m )
Maria Belimpasaki (200m )
Antonis Mastoras (high jump)
Kostas Baniotis (high jump)
Kostas Douvalidis (110m hurdles)
Alexandros Papamichail (50 km, 20 km walking )
Antigoni Ntrismpioti (20 km walking )
Despina Zapounidou (20 km walking )
Chrisoula Anagnostopoulou (discus)
Sofia Riga (marathon )
Rania Rempouli (marathon)
Christoforos Merousis (marathon)
Paraskevi Papachristou (triple jump)
Nikos Skarvelis (shot put )
Alexia Pappas (10 km )
Panagiota Tsinopoulou ( 20 km walking )
Panagiota Vlachaki ( marathon )
Miltos Tentoglou (long jump )
Lili Alexoulis (long jump )
Μichalis Kalomiris (marathon)
Michael Anastassakis ( hammer throw )
Κολύμβηση 
Swimming 12
Cristian Gkolomeev (50m, 100m Freestyle )
Stefanos Dimitriadis (200m Butterfly )
Odysseas Meladinis (50m Freestyle)
Andreas Vazaios (200m Individual medley )
Panagiotis Samilidis (200 m Breaststroke )
Nora Drakou (50m Freestyle)
Spyros Gianniotis (10km Marathon swimming)
Kelly Araouzou (10km Marathon swimming)
Anna Ntountounaki (100m . Backstroke )
Apostolos Christou ( 100m backstroke )
Dimitris Koulouris (200m breaststroke )
Christos Katrantzis ( 4X100 freestyle)
Υδατοσφαίριση 13
Εθνική ομάδα των ανδρών

Ιστιοπλοΐα 

Sailing 7
Viron Kokkalanis (RS:X)
Gelly Skarlatou (RS:X)
Pavlos Kagialis - Panagiotis Mantis ( 470 )
Giannis Mitakis ( Fin )
Sophia Bekatorou - Michalis Pateniotis ( Nacra 17)




Σκοποβολή 
Shooting 2
Anna Korakakis ( air pistol )
Makis Mittas ( skeet )
Ξιφασκία
Fencing 2
Vassiliki Vougiouka
Katerina Kontochristopoulou
Κωπηλασία 
Rowing 6
Katerina Nicolaidou - Sophia Asoumanaki ( women's double sculls )
Giannis Christou, Giorgos Tziallas , Dionysios Angelopoulos, Giannis Tsilis ( men 's four )
Γυμναστική
Gymnastics 9
Lefteris Petrounias (artistic gymnastics )
Varvara Filiou (rhythmic gymnastics)
Vaso Millousi (artistic gymnastics)
National Team ( Stavroula Samara, Eleni Doika, Michaela Metallidou, Ioanna Anagnostopoulos Lilly Kontogianni )
Ποδηλασία 
Cycling 3
GiannisTamouridis ( road cycling)
Christos Volikakis ( road cycling)
Dimitris Antoniadis or Periklis Ilias ( mountain bike )

Table tennis 1
Panagiotis Gionis


Wrestling 1
Maria Pervolaraki
Judo 2
Ilias Iliadis
Roman Moustopoulos

Τα στοιχειά αντλήθηκαν από την ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ   http://www.hoc.gr/


Copyriht  Συμεών Ναλμπάντογλου – Active Sport Academy , Active sport Club 1995 – 2016

Απαγορεύεται η αναδημοσίευση, η αναπαραγωγή, ολική, μερική ή περιληπτική, ή η απόδοση κατά παράφραση ή διασκευή του περιεχομένου του άρθρου  με οποιοδήποτε τρόπο, μηχανικό, ηλεκτρονικό, φωτοτυπικό, ηθογραφικό ή άλλο, χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια του εκδότη . Νόμος 2121/1993 και κανόνες του Διεθνούς Δικαίου που ισχύουν στην Ελλάδα.

Gsm  +306977347038 Wind,    +306984387847 Cosmote,    +306940411147 Vodafone